top of page

Виберіть категорію

Для дітей 3-5 років

Іконка: книги

8

Ганна Булгакова.
"Чарівна книжка про какашки"

Маленька Оленка дуже схожа на своїх однолітків. Дівчинка лише вчиться ходити на унітаз, та в неї не завжди виходить; вона іноді соромиться какати й мріє ніколи цього не робити... А ще в неї є чарівна "Книжка про какашки", яка й допомагає налагодити дружбу з туалетом.

 

Тут є і про колір какашок, і про форму, і про користь, і про правила гігієни. Малюкам, що тільки звикають до туалету, книжка з гумором пояснить, що какати — це важливо, природно й зовсім-зовсім не соромно, та навчить робити це правильно.

9

Тамара Маршалова.
"Зимова абетка-колисанка"

Новий рік став на поріг! А для малят, які вивчають букви, Тамара Маршалова створила чудову абетку у віршах.

 

Легка рима і яскраві малюнки допоможуть малечі вивчити український алфавіт.

10

Юлія Смаль.
"Лист до Миколая"

Щороку діти пишуть святому Миколаю безліч листів. Адже він може здійснити усі їхні мрії. І хоч іноді дитина просить гору подарунків, та врешті залишає найважливіше прохання. Здогадуєтеся, що найбільше хотів би отримати хлопчик з вірша Юлі Смаль?

 

Картонка в чудовому оформленні художниці Марти Кошулінської познайомить малят з найулюбленішим святим українських дітей.

11

Катерина Луцишин.
"Мені це смакує"

Ця книжка в інтерактивній формі розповідає про гастрономічну культуру України. Дитина відкриє образи традиційної та сучасної української кухні, порівнюючи свій досвід із досвідом персонажів книжки й досвідом власної сім’ї — через рольову гру, творчі завдання, активності із сенсорики, логіки, моторики. А українознавчі, методичні та психологічні коментарі будуть корисними для роботи як індивідуально, так і в групі.

 

Можна пограти з малюком у детектива, що має відшукати певний звук у тексті, який читає дорослий. Такий новітній підхід до вивчення літер сприятиме розвиткові фонематичного слуху. А виразне кількаразове повторення певного звуку сприятиме вдосконаленню мовленнєвого апарату. Сучасні сюжетні ілюстрації розважать і дитину, й дорослого.

12

Григорій Фалькович.
"Пароплави і кити"

Це книжка нових і найновіших віршів класика сучасної української дитячої літератури Григорія Фальковича. Яке щастя, що десь поряд з нами живе і активно творить цей неймовірний поет — мудрець, дотепник, жартівник і ніжний лірик, чиї дивовижні вірші запам’ятовуються майже з першого прочитання!

Вірші Фальковича дуже мелодійні, яскраві, дотепні, щирі й пустотливі. Це світ дитинства, представлений комічно, барвисто й унікально, де кожен герой потрапляє у смішну ситуацію, близьку і зрозумілу дітям, зіштовхується з життєвими веселими реалістичними чи вигаданими завданнями й намагається їх виконати.

13

Олег Симоненко.
"Няв-гав-кар ква-му-га-ко"

Книжка видає звуки голосом читця, тож батьки мають взяти участь у її читанні з дитиною.

 

Коли саме дитина починає говорити: у 6, 10, 11 чи 18 місяців?

Ми не можемо сказати напевно, бо це індивідуально. Але точно знаємо, як дитина вчиться говорити: через звуконаслідування. І ця книжка їй допоможе. Та вона містить не просто звуки, які можна наслідувати, а ще й маленькі історії.

 

З цією книжкою дитина радіє, повторюючи звуки за тваринами, і водночас спостерігає актуальні для неї ситуації.

 

Видання сприяє розвитку мовлення на чотирьох рівнях. На першому рівні дитина повторює, як кажуть тваринки, на другому — розповідає, що роблять тваринки. На третьому рівні батьки, проговорюючи назви об’єктів та звуки, які вони видають, указують на виділений на сторінках текст — і дитина запам’ятовує, як слова записуються літерами. Четвертий рівень — це перше читання. На цьому етапі важливо те, що дитина вже знає накреслення всіх слів у книжці й розбирає їх по літерах, таким чином напрацьовуючи звичку відтворювати звуки, позначені літерами, а згодом — і поєднувати їх.

 

Використані звуки й слова: ма-ма, та-то, я, Заза, няв, гав, кар, му, ква-ква, га-га-га, ко-ко, ням-ням, бабуся, дідусь, пі-пі, бі-бі, гулі-гулі, ну-ну, бульк, хлюп, стриб.

14

Ірина Сонечко.
Серія "Малята" (у селі, на фермі тощо)

Дитинчата домашніх улюбленців, свійських і диких тварин виглядають дуже мило. В серії "Малята" зібрані книжечки з чудовими реалістичними зображеннями звірят. На кожній сторінці також є короткий віршик, який можна читати з малюком, вчити напам’ять.

Книги цієї серії орієнтовані на наймолодших діток. Завдяки сторінкам з якісного щільного картону та незвичному, але зручному для маленьких долоньок формату, книжечки обов’язково сподобаються діткам 1-3 років.

bottom of page